حمل بار به شهرستان با استفاده از خودورهای مختلف از قبیل کامیون، وانت، تریلی و خاور انجام می گیرد.

اصولا حمل بار و لوازم به خارج از شهر مبدا بارگیری، بسیار سخت تر بوده و نیاز به مهارت بیشتری دارد زیرا مثلا هنگام حمل بار از تهران به شهرستان احتمال آسیب به بار به دلیل زیاد بودن مسافت و مشکلات جاده ای بیشتر می شود.

بنابراین بسته بندی لوازم بصورت صحیح و استفاده از پرسنل و کارگران دوره دیده و حرفه ای جهت چیدن درست و صحیح بار در خودروی حمل بار به شهرستان و همچنین استفاده از رانندگان با سابقه و مجرب که با حمل بار در جاده ها آشنایی دارند از جمله نکاتی هستند که باید در باربری شهرستان به آنها توجه ویژه داشت.

نکاتی که در باربری شهرستان اهمیت دارد عبارتند از: 1- قیمت حمل بار 2- کرایه باربری 3- قیمت و تعرفه حمل بار شهرستان 4- قیمت مصوب اتحادیه باربری 5- هزینه حمل بار و اسباب منزل با کامیونت. و همچنین مشکلاتی که بطور معمول در طول پروسه باربری شهرستان و جابجایی کالاها بار آن روبرو میشویم.

با توجه به حجم بار، نوع وسیله انتخابی، تعداد کارگران، و مسافت طی شده میتوان نسبت به قیمت باربری مطلع شد.

شرکت های مختلفی هستند که در تلاشند خدمات ویژه ای در مسیر حمل و نقل و باربری شهرستان به هموطنان عزیز ارائه دهند.

شرکت ها و سازمانهای خصوصی و دولتی میتوانند با بستن قرارداد مشمول طرح تخفیف برای حمل بار شرکت های باربری شوند.

می بایست برای حمل بارهای بین شهری از باربری های معتبر استفاده کرد:

1-      زیرا رانندگان راه بلد هستند و با تمام نقاط کشور آشنایی کامل دارند

2-      زیرا به صورت تمام وقت سرویس های خود را ارائه می دهد

3-      زیرا باربری های شهرستان دارای انواع وسایل نقیله کوچک و بزرگ موکت شده از قبیل وانت و نیسان و کامیون می باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی وسایل حمل به شهرستان

وکیوم حباب دار: از این وسیله بیشتر در بین وسایل شکستنی استفاده می شود که مقاومت بیشتری داشته باشند در مقابل ضربات که در حین اسباب کشی وارد می شود.

سلفون: از سلفون برای پوشاندن وسایل استفاده می شود تا از گرفتن گرد و خاک بر روی وسایل با ارزش شما به عمل آید.

از جمله وسایلی که با پوشاندن سلفون از گرد و خاکی شدن و کثیف شدن  آنها میتوان استفاده کرد: مبلمان، لوستر، تابلو، تلویزیون و…

کارتن با ضخامت بالا: باربری های شهرستان برای بسته بندی و دسته بندی وسایل مشتریان میتوانند با استفاده از کارتن های ضخیم و مقاوم در برابر ضربه مانع از صدمه دیدن وسایل شما گردند.

چسب پهن: از چسب پهن برای بستن یخچال، زیر تلویزیون، در کمدها، و وسایلی استفاده می شود تا در حین باربری در وسایل باز نشود.

بهتر است بسته بندی وسایل برای اسباب کشی توسط کارگران آموزش دیده انجام شود تا جای هیچ نگرانی بابت شکستن و یا خط و خش افتادن بر روی وسایل نباشد و مشتریان عزیز از بابت اینکه دچار هیچگونه ضرر و زیانی نمی شوند آسوده خاطر باشند.

نکته مهم دیگر در حمل و نقل این است که از کارتن های با کیفیت استفاده کنیم مثلا برای جابجایی گوشت و حبوبات یخ زده از کارتن های دارای زرورق استفاده کنیم تا از خسارت و آسیب به اجناس جلوگیری شود.

 

هزینه بسته بندی وسایل در باربری ها بر عهده مشتری میباشد و جداگانه محاسبه می شود البته مشتریان عزیز هم می توانند برای صرفه اقتصادی و کاهش هزینه ها بسته بندی را خودشان انجام دهند و فقط هزینه حمل بار را متقبل شوند.

معمولا در فصل تابستان مستاجرها و کسانی که قصد دارند منزل خود را به قصد خانه ای تازه جابجا کنند . با یک دغدغه اساسی به نام اثاث کشی روبرو می شوند.

باربری های شهرستان نیز با رقابت در این زمینه و ارائه خدمات با سرعت و کیفیت بالا می توانند با جلب رضایت مشتری و در نتیجه افزایش مشتریان رو به رو شوند.

هزینه حمل بار با وسایل نقلیه مختلف از قبیل کامیون ، کامیونت، خاور، تریلی ، کامیونت های رو باز، مسقف،  کامیونت های بزرگتر با ظرفیت بارگیری بیشتر از شهری به شهر دیگر و از تهران به شهرستان ها متفاوت است و آگاهی از آن  برای مشتری از اهمیت ویژه ای برخوردا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *