برای ارسال بار به غرب کشور ابتدا باید ارزش بار خود را بررسی کنید و براساس ارزش بار، میزان بیمه نامه باربری را مشخص کنید.

برای ارسال بار به غرب کشور نياز به انتخاب مناسب ترين نوع كاميون داريم كه بهترين و مناسبترين نوع كاميون ها ، كاميون مسقف و يا خاور مسقف مي باشد.

باید براساس نوع بار و وزن بار کامیون مورد نظر را انتخاب کرد. بسياري از انواع بار ها با وجود وزن كم داراي حجم بالايي هستند و باید به ناچار یک كاميون بزرگتر انتخاب کنیم.

در سالهای اخیر یکی از شهرهایی که در غرب کشور دارا ی تردد زیادی است مهران یکی از شهرهای استان ایلام می باشد، این شهر در جنوت غرب استان ایلام قرار دارد فاصله این شهر تا مرز عراق تنها چند کیلومتر است، شهر مهران هم اکنون بعنوان مرز زمینی بین ایران و عراق شناخته شده است.

این مرز یکی از مهمترین مرزهای کشور است و بطور روزانه حجم بالایی از کالاها از مرز مهران عبور می کنند

ایران 21 پایانه مرزی مسافری و 50 پایانه مرزی کالا به همسایگان از جمله منطقه مرزی غرب کشور دارد، حمل و نقل کالا از تهران به تمام نقاط مرزی به بازارچه های مرزی که عبارتند از محوطه ای محصور واقع در نقطه صفر مرزی میباشد.

باربری و حمل بار به غرب کشور به موازات بهینه سازی حمل بار از تهران به غرب در پی آن می باشد که با ایجاد راههای ارتباطی فعال و کارآمد بتواند هم ارتباط برنامه ریزان این عرصه را به خود جلب کند تا یک سیستم منسجم و دقیق در بخش باربری به غرب را ارائه دهند.

در عصر ارتباطات و با پیشرفت تکنولوژی باید انتظار داشت در سیستم باربری به غرب و باربری به تمام نقاط کشور شاهد تحولات چشمگیری باشیم، زیرا راههای زمینی و هوایی با بالاتربن کیفیت ساخته شده اند،

ایران کشوری است با تمدن باستانی کهن ، به همین دلیل دارای سابقه طولانی در ایجاد راه و راهسازی و جابجایی و حمل بار و باربری و حمل و نقل می باشد.

برای پاسخگویی و حمایت و هدایت رانندگان و شرکت های حمل بار وزارت راه و شهرسازی مدیریت حمل و نقل کشور را بر عهده دارد که به صورت چهار زیر مجموعه هدایت میشوند:

1- معاونت حمل و نقل جاده ای 2- شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران 3- هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران 4- سازمان بنادر و کشتی رانی

امروز با گسترش فن آوری و اطلاعات و دنیای دیجیتال دسترسی به شرکت هایی که خدمات حمل بار را انجام می دهند به راحتی صورت میگیرد،

یکی از موارد مهم که باید در امر حمل بار به غرب و شهرستانها به آن اهمیت داد استفاده از کارگر حمل بار است. این افراد باید اشخاصی دلسوز، زحمتکش و حرفه ای بوده و دارای فیزیک بدنی مناسبی جهت حمل بار باشند.

نکاتی که در باربری شهرستان اهمیت دارد عبارتند از: 1- قیمت حمل بار 2- کرایه باربری 3- قیمت و تعرفه حمل بار شهرستان 4- قیمت مصوب اتحادیه باربری 5- هزینه حمل بار و اسباب منزل با کامیونت. و همچنین مشکلاتی که بطور معمول در طول پروسه باربری شهرستان و جابجایی کالاها بار آن روبرو میشویم.

با توجه به حجم بار، نوع وسیله انتخابی، تعداد کارگران، و مسافت طی شده میتوان نسبت به قیمت باربری مطلع شد.

با تحقیقات و پی گیری ها و نظرسنجی های انجام گرفته در زمینه حمل بار به غرب و شهرستانها به این نتیجه رسیده ایم که میزان رضایت مشتریان و صاحبان کالا از نحوه خدمت رسانی شرکتهای باربری بسیار پایین و ضعیف است و مشتریان سختگیرانه نظر می دهند.

در ایران و هم در سایر کشورها روش ها ی سنتی و غیر حرفه ای دلیل این نارضایتی ها شده است زیرا هیچ کشوری وجود ندارد که از روش های حرفه ای و کاملا مدرن و سیستماتیک برای انجام حمل و نقل بین شهری استفاده کند،

به همین دلیل اکثر شرکتها در صدد طراحی و تنظیم و هدایت این صنعت به سمت تکنولوژی و درگاه های اینترنتی و ساخت اپلیکیشن های حمل بار هستند.

یکی از مزایای اینترنتی شدن حمل بار به غرب و به شهرستانها می تواند قطعی شدن مبلغ هزینه پیش  از انجام باربری به صورت آنلاین باشد زیرا قیمت در حین کار تغییر نمی کند. به این ترتیب می توان برنامه ریزی بهتری برای جابجایی داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *